Sık Sorulan Sorular

Genel Sorular


Akordion Tünel Nedir ?
İşletmenizin dışa açılan kapılarında mal kabulü yada sevkiyat yaptığınızda personel ve araçlarınızın iklim şartlarından etkilenmeden çalışabilmesi için en ideal ve en pratik çözüm AKORDİYON TÜNEL ( AKORDİYON KÖRÜKLER ) dir.
Neden Çelik Yapılar 1 ?
1. Yıldırıma karşı korur ; Çelik Konstrüksiyon diğer taşıyıcı sistemlerden farklı olarak yıldırıma karşı da koruma sağlamaktadır. Çünkü çelik iskelet toprağa giden bir yol oluşturarak patlama, ufak çaplı yangın ve kişisel yaralanma risklerini azaltmaktad
Neden Çelik Yapılar 2 ?
Depreme karşı dayanıklıdır. Çeliğin sünek bir malzeme olması nedeniyle deprem etkilerinden yapıya giren enerjinin, oluşan plastik mafsallarda plastik deformasyonlarla yutulması sonucu çelik yapılar depremden daha az etkilenir.
Neden Çelik Yapılar 3 ?
Tekrar tekrar kullanılabilir. Çelik yapılardaki mevcut profillerin gereğinde demonte edilerek, başka bir yapıda kullanılabilmesi olanağı vardır; Bu nedenle çelik yapılar betonarme yapılara göre daima daha ekonomiktir.
Neden Çelik Yapılar 4 ?
Düşük Maaliyetlidir Çelik taşıyıcı sistemlerde mevcut yükün daha sonradan arttırılması halinde, gerekli olan güçlendirme işlemi ilave çelik levhaların kaynaklanması yöntemi ile kolay ve ekonomik bir şekilde yapılabilmektedir. Oysa bu işlem betonarme yapı