Hizmetlerimiz


PVC Kaynak Paravanı

Pvc Kaynak Paravanı
Kaynak  işinin  yoğun olarak  yapıldığı Tamirhaneler, İşletmeler, Fabrikalar, Kaynak  Atölyelerinde  İnsan  sağlığına  son derece  zararlı kaynak duman çapağının ve kaynak ışığının   diğer  bölümlere  ulaşmasını  engellemek  için kullanılması adeta  zorunlu  hale  gelmiş son  derece  yararlı ve  önemli ürünlerdir.  Mobil Paravana;  1 mt x 1,80mt ebadında 4 Ad  Şaşkın Frenli Tekerlekli olup bu sayede  bir yerden başka bir  yere  götürülüp  kurulup  kullanımı son derece hızlı ve düzgün bir şekilde yapılır.

PVC Kaynak Perdeleri ; Kaynak ışığının zararlı etkilerine karşı korumak ve korunmak için kullanılan kırmızı , yeşil ve füme renkli içsel değeri diğer perdelerden farklı sertifikalı ürünlerdir.

PVC Kaynakçı Perdeleri ; En1598 ve ISO 25980 Sertifikalı alev yürümeme özelliğine sahip ürünlerdir. En1598 ve ISO 25980 Sertifikalı yasal olarak ürünün üzerinde soğuk damga basılı biçimde olması gerekmektedir.

PVC Kaynakçı Perdeleri her kırmızı yada her yeşil renk kaynak perdesi değildir. Çünkü kaynak perdelerin de özel renk tonu sayesinde ışığı kırma özelliği vardır.

PVC Kaynak Perdeleri 20 cm , 30 cm ve 120 cm eninde olup 2 mm kalınlığındadır. PVC Kaynakçı perdesi istenilen ebat ve boyda özel imalat yapılabilmektedir.

PVC Kaynak Odaları ; Geçişin olduğu yerlerde dilimli kaynak perdeleri , geçiş olmayan yerlerde ise levhalar ile bir bölümleme yapılabilmektedir.

PVC Kaynakçı Perdeleri ;Ayaklı, tekerlekli modüller biçiminde yapılabilmektedir. Kaynak yapılacak bölgeye kolaylıkla çekilerek pratik bir şekilde kullanılabilir.

Kırmızı Kaynak PVC Şeritler elektrot kaynağı yapılan alanları izole ederek güvenli ve kaliteli bir iş ortamı oluşturulması amacı ile üretilmiştir. Kaynak Şeritleri içeriğinde yüksek oranda ultraviyole engelleyici içerir. Elektrot kaynağı sırasında ortaya çıkan ve gözlere zararlı UV ışınlarına karşı koruma sağlar.

Sabit kaynak bölmesine alternatif bir üründür ve sabit paravan tipi perdelere karşı pek çok avantajlara sahiptir. En önemli avantajları; şeritler halinde olduğundan, içerisinden ürün geçişine imkân verir ve yıpranan her bir şerit tek tek değiştirilebildiğinden çok daha ekonomik ve uzun ömürlü bir çözüm sağlar. Kaynak perde ve bölme uygulamalarında, kaynak alanı dışında kalan personeli kaynak işlemi sırasında ortaya çıkan zararlı UV ışınlarından koruyacaktır. Kaynak pvc şeritlerimiz, koyu kırmızı renklidir ve arkası çok net görünmez, UV ışınlarının daha az geçişini sağlar. Kaynak ışınlarının dışında, yangına sebep olabilecek kıvılcımları da engeller. Kaynak işlemi sırasında, sıçrayan elektrot parçalarının etrafa yayılmasını önler.

Teknik Özellikler
Kaynak pvc şeritlerimiz, arkası görünmeyen ve düşük miktarda ışık geçiren bir yapıya sahiptir.
Koyu kırmızı renklidir ve fazla ışık geçirmez.
Görsel izolasyon sağlar.
Kimyasallara dayanıklıdır.
Isı izolasyonu sağlar.
Gürültü izolasyonu sağlar.
Çevre dostu ve geri dönüştürülebilir.
Yüksek oranda UV dayanıklılığına sahiptir.
Yanmaya karşı dayanıklıdır, alevi yürütmez.
PVC Isı Dayanım Değerleri; +90 / -10°C
Kullanım Amaçları
Kaynak ışınlarından korunmak amacı ile.
Mevcut Kaynak PVC Şerit Perdelerin yenilenmesinde.
Kullanım Alanları
Atölye ve fabrikalarda kaynak alanlarında
Kullanım Alanları:
Genel kullanımı, elektrot ve gaz altı kaynakhanelerinde, kaynak yapılan alanları bölerek kaynak esnasında çıkan ışınlara karşı diğer personelin gözlerinin korunmasına katkı sağlar.
Kullanım Alanı Isı Değerleri; +80 / -5°C arasıdır.